Fyllda kycklingfiléer

Dessa härliga fyllda kycklingfiléer med salami, bacon och krämig röra går utmärkt att tillaga på grillen! Den goda kvargblandningen lägger du både på kycklingen och serverar som ett smakrikt tillbehör ihop med en mumsig potatissallad.
Ett recept från:
Buffé nr 6, 2002

Gör så här
00:15:00
Har du lagat receptet?
Kommentarer
15 stJag undrar om dessa spett även är goda kalla? Dvs kunna göras i förväg och sen serveras utan uppvärmning.
Lena
Hej Lena! Vi rekommenderar att servera spetten varma. Hälsningar Elina
ICA-köket
Detta var gott! Vi hackade även salamin o blandade i röran. Tog creme fraiche men skippade bacon, men det låter ju oxå gott! Gjorde klyftpotatis o en grönsallad till, passade fint!
Stina
Fantastiskt gott! Använde pepperonikorv istället för salami, och lyxade till med parmaskinka istf bacon. Kommer definitivt bli den rätt jag bjuder på nästa gång jag har middag hemma.
Monica