Stort grattis till de 50 vinnarna som har skickat in sitt bästa smultronställe i Buffés sommartävling. Vinnarna får ett ICA-presentkort laddat med 300 kronor.

Sommarens väder inbjöd till att göra utflykter, och det var många som tipsade om oss just deras bästa smultronställe. Här de 50 vinnarna som vinner ett ICA-presentkort laddat med 300 kronor att handla för.

Grattis till:

  • Aina Sundell, Hagfors (Lakene Ostgård)
  • Anders Nyholm, Borgholm (Hagelstads Gårdsmejeri)
  • Ann-Sofie Jaremark, Dalarö (Stegsholms Gård)
  • Anna Ledberg, Årsta (Ängby Ull och Hantverk)
  • Anna-Karin Mårtensson, Umeå (Glassbonden)
  • Anna-Lena Juhlin, Skövde (Lilla Spännefalla)
  • Annette Kristoffersson, Funäsdalen (Nyvallens Fäbod)
  • Bodil Engqvist, Hurva (Sularpsfarmen)
  • Britta Gunnarsson, Lima (Hagagården Lima)
  • Caroline Karlsson, Finspång (Öströö Fårfarm)
  • Cecilia Gripendahl, Tranås (Ravelsmark)
  • Cecilia Sundin, Björnlunda (Hornuddens Gård)
  • Christine Winberg, Vejbystrand (Sandgårdens Skafferi)
  • Dan Airosto, Vetlanda (Ingebo Hagar)
  • Elisabeth Johnson, Kristinehamn (Hygns Gård)
  • Emma Carlin, Malmö (Ekastiga Gårdsbutik)
  • Emma Waara, Åsarna (Sundsbackens Gårdsmejeri)
  • Erika Jansson, Malmö (Ängavallen)
  • Eva Renström, Uddevalla (Evenstorps Gård)
  • Evelina Back, Katrineholm (Ändebols Gård)
  • Gerd Davidson, Alingsås (Kobergs Vilt)
  • Gun-Britt Nilsson, Kil (Westgårds mejeri och skafferi)
  • Helena Lundqvist, Grästorp (Mäjens Glass och Maräng)
  • Heléne Kennedal, Mölndal (Mandelmanns Trädgårdar)
  • Inger Thor, Frösön (Ovikens Ost)
  • Irene Eklund, Oskarshamn (Sänkdalens Gård)
  • Jane Larsson, Tomelilla (Gunnarshögs Gård)
  • Jesper Sköld, Malmö (Tomatens Hus)
  • Johanna Nygren, Askim (Kalvsjö Gård)
  • Katarina Lundsberg, Skåne Tranås (Helenelust)
  • Kristina Bryngel, Halmstad (Wapnö Gård)
  • Lili Johansson, Tyresö (Skilleby Gård)
  • Linda Hjelm, Åkers Styckebruk (Grinda Gårdsglass)
  • Lindha Johansson, Vikbolandet (Visätter Gård)
  • Liselotte Boberg, Eslöv (Sularpsfarmen)
  • Lizzie Mattsson, Malmö (Hallontorpet)
  • Louise Maynard, Malmö (Hallongården)
  • Madeleine Smed, Romakloster (Lamm och Bi)
  • Marianne Struzenblad, Borlänge (Stora Lunån)
  • Marion Sidwall, Lidingö (Ihre Gård)
  • Martina Sundström, Sundbyberg (Larsbo Gård)
  • Mirjam Spaniér, Flen (Lida Gård)
  • Pauline Axelsson, Uppsala (Stora Hällsta)
  • Sandra Eriksson, Uttran (Stegsholms Gård)
  • Sebastian Adolfsson, Norrköping (Hulterstad Gård)
  • Susanne Sundgren, Gävle (Kullens Gårdsmejeri)
  • Tea Alshammar, Väddö (Väddö Gårdsmejeri)
  • Teresia Edvinsson, Ingelstorp (Kronogården i Aby)
  • Tommy Ax, Karlskrona (Björketorps Gård)