feedback

Avdelningar

En komplett stormarknad

Hos oss har du över 30 000 artiklar att välja bland. Det betyder att du alltid hittar fler alternativ och nåt som passar. Vi gör vårt bästa för att alltid ha välfyllda och fräscha avdelningar.

Hos oss kan du lite på varornas kvaltiet. Varje avdelning har en ansvarig som ser till att du får vad du förväntar dig. Har du frågor eller önskemål? Hör gärna av dig till kundkontakt.kalmar@maxi.ica.se

Du kan också ta kontakt direkt med den avdelningen. Telefonnummer hittar du på avdelningens egen sida eller under kontakt.


 

Vi har alternativen - du väljer!

PersonalFör oss på ICA Maxi är det viktigt att du kan välja den vara som passar dig bäst. Därför har vi ett brett sortiment med bland annat flera prisalternativ:

  • Välkända varumärken (alla klassiker och massor av nyheter)
  • ICAs egna varor (varor med god kvalitet till bra pris)
  • Lågpris (oftast Euro Shopper. Även det en ICA-vara vilket garanterar en viss kvalitet)

Hos oss kan du också handla mycket över disk – en tradition vi har sedan länge! 

  • I delikatessdisken hittar du charkuterier, ostar och annat gott från alla världens hörn.
  • Fiskdisken är stans största ”fiskaffär”, som även har skaldjur, röror och sillinläggningar.
  • I butiksbageriet bakar duktiga yrkesmän färskt bröd, kaffebröd, tårtor och kakor varje dag.
  • Festköket hjälper dig med maten till kalaset. Hur enkelt som helst!

Som du märker kan du välja och vraka – allt i en och samma butik.

För att enkelt kunna dela med dig av våra recept och artiklar via e-post eller i sociala medier finns dela med dig funktionalitet på ICA.se.