Äntligen sommar!
Ja så var den underbara sommaren här. Sommar och sol, massor av lata dagar tillsammans, med andra eller ensam.
Sommaren en tid för vila och uppladdning. Många av oss vill lägga en massa planer om vad vi skall hinna och göra på semestern och under den resterande sommaren. Kanske det till och med blir så mycket att vi ändå inte är utvilade när vi åter skall ta oss an hösten och dess utmaningar.
Varför inte låta denna sommaren bli den lugna härliga sommaren där vi låter oss springa ikapp oss själva. Ta dig tid i hängmattan, var lat och låt gräset växa en extra dag eller två. Bjud in vänner gå och hälsa på och överraska någon.
Låt dagen få komma och bli lite som den vill. Kanske stänga av mobilen och inte vara så väldigt nåbar hela tiden.
Fundera på om det inte skulle vara skönt. Om det nu inte blir hela semestern så kanske ett par dagar eller kanske varje torsdag blir bra..
Jag önskar er alla en fantastiskt härlig sommar och en skön semester.

Trevlig sommar!
/Maria